Zaplanuj przestrzeń na tarasieZanim zaczniesz zastanawiać się, jakie chcesz mieć meble, musisz ustalić, ile miejsca masz do dyspozycji. W ten sposób będziesz w stanie zdecydować, jakie meble chcesz kupić i czy jest to możliwe. Jeśli masz małe podwórko lub taras, który jest częścią większej nieruchomości, możesz być w stanie uciec się do zakupu znacznie mniejszych mebli tarasowych. Wiedza na ten temat pomoże Ci zdecydować, czego naprawdę potrzebujesz, a także czy masz wystarczająco dużo miejsca, aby umożliwić więcej niż jedno ustawienie. Jeśli masz duże podwórko, być może uda Ci się obejść bez jednego mniejszego stołu lub jednego dużego do obsługi gości.

Wybierz odpowiedni styl mebli ogrodowych

Styl, w jakim wybierzesz meble, będzie zależał od wyglądu ogrodu, otoczenia na zewnątrz i wielkości posiadanych mebli. Na przykład, jeśli masz ogród w stylu śródziemnomorskim lub azjatyckim, możesz rozważyć bardziej klasyczne style, które bardziej pasują do wyglądu tego miejsca. W takim przypadku warto również rozważyć opcje oświetlenia zewnętrznego, a także inne elementy wykończeniowe, takie jak dywaniki zewnętrzne czy schowki zewnętrzne.

Jeśli jednak masz podwórko w stylu tradycyjnym lub wiejskim, możesz zdecydować się na bardziej modny lub współczesny wygląd, który pasuje do otoczenia. Mogą to być nowoczesne meble ogrodowe lub przedmioty o bardziej współczesnym wzornictwie.

Zawsze mierz swoje meble ogrodowe przed zakupem

Zanim wybierzesz się do sklepu po nowe meble na taras, zmierz swoją przestrzeń. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupisz odpowiedni rodzaj mebli i że znajdą się one we właściwym miejscu. W ten sposób unikniesz zakupu czegoś, co jest zbyt małe lub zbyt duże dla Twojej przestrzeni, co jest pewnym sposobem na zakończenie z piękną przestrzenią, która jest całkowicie zmarnowana.

Przygotuj wygodne meble do relaksu

Ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak chcesz, aby goście czuli się, gdy będą odpoczywać na tarasie. Jest to szczególnie ważne, gdy organizujesz duże przyjęcia, ponieważ nie chcesz, aby ludziom było niewygodnie na meblach, które masz do dyspozycji. Jeśli masz bardziej swobodne podwórko, możesz być w stanie uciec od bardziej nieformalnych mebli - ważne jest tylko, aby zastanowić się, jak bardzo nieformalne chcesz być.

W bardziej oficjalnych miejscach dobrze jest zachować nieco bardziej formalny charakter. Pamiętaj, że nie chcesz zmieniać całego wyglądu i nastroju swojego tarasu, ale chcesz mieć pewność, że meble będą wygodne i relaksujące.

 

Autorka