Najlepsze sposoby na czyszczenie mebli ogrodowych i tarasowychJeśli chodzi o utrzymanie mebli ogrodowych w jak najlepszym stanie, ich pielęgnacja nie znajduje się na pierwszym miejscu listy. W końcu te elementy mają wtopić się w podwórko, a nie wyróżniać. W rezultacie dość szybko ulegają zabrudzeniu i zakurzeniu. Nie oznacza to jednak, że trzeba pozwolić im się zmarnować. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje meble ogrodowe i tarasowe wyglądały jak najlepiej bez konieczności wielogodzinnego sprzątania.

Regularnie odkurzaj meble ogrodowe

Odkurzaj je co tydzień, aby usunąć brud i inne zanieczyszczenia, zanim się utrwalą. Czyszczenie za pomocą środków czyszczących i chemicznych pozostawi osad, który zaszkodzi meblom, a z czasem uszkodzi także zewnętrzną powłokę domu.

Myj meble ogrodowe mydłem i gąbką

Silne zabrudzenia i plamy przyklejają się do drewnianych mebli, ale nie zmywają się z nich. Dlatego szybko zaczną wyglądać na stare i poplamione, zwłaszcza jeśli pozostawisz je na deszczu. Aby je wyczyścić, użyj gąbki i płynu do mycia naczyń. Mycie wodą z mydłem usuwa brud, plamy i drobnoustroje powodujące gnicie. Następnie użyj środka do dezynfekcji gąbki, aby zapobiec powstawaniu plam i gniciu w przyszłości.

Zabezpiecz meble ogrodowe woskiem lub olejem

Jeśli Twoje meble ogrodowe starzeją się i wykazują oznaki zużycia, czas zająć się nimi na poważnie. Nie, nie mówimy tu o interwencji. Zamiast tego zastosuj wosk ochronny lub olej do wnętrz i na zewnątrz, aby dłużej wyglądały jak nowe.

Jeśli Twoje meble zewnętrzne wyglądają na zmęczone i zużyte, jest kilka sposobów, aby przywrócić im dawną świetność. Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony ich czyszczeniem, czy po prostu chcesz je chronić przed czynnikami atmosferycznymi, będziesz chciał regularnie czyścić, impregnować i woskować swoje meble.

A najlepsze jest to, że większość z tych metod nie wymaga poświęcania dotychczasowego stylu życia. Meble można łatwo wyczyścić, odkurzając je raz w tygodniu i stosując w razie potrzeby pastę lub wosk do mebli.

Pamiętaj, że te kroki pomogą Ci tylko wtedy, gdy będziesz pamiętać o regularnym czyszczeniu mebli. Pamiętaj, że chociaż te kroki będą pomocne, ważne jest również, aby nie dopuszczać zwierząt domowych do mebli i podjąć dodatkowe kroki w celu ochrony przed żywiołami.

 

Autorka